Сімейний хаб у Високопільській громаді відновив свою роботу
Проєкт зі створення Сімейного хабу у Високопільській громаді отримав новий поштовх після тривалої вимушеної паузи. Тривають ремонтні роботи – залишилось пофарбувати підлогу та стіни, закуповуємо меблі та обладнання, а наші місцеві спеціалісти проводять заплановані заходи та консультації для мешканців громади.
Тож, що робимо зараз.
Юристка Хабу Коваль Анна допомагає людям із питаннями сімейного, трудового, цивільного та спадкового права, а також роз’яснює механізми отримання компенсацій за зруйноване майно чи фіксації воєнних злочинів. Загалом з початку проєкту надано 180 консультацій.
“Я довго не могла зрозуміти, як оформити документи для компенсації за зруйнований будинок. Завдяки консультації юриста Хабу я розібралася, які саме документи потрібні і куди звертатися. Для мене це велика підтримка, бо в цій непростій ситуації подати документи для мене - це додаткова тривога”, – розповідає одна з отримувачок юридичних консультацій.
“Під час обстрілів в мене згоріли документи. Як відновлювати? З чого почати? Після спілкування з юристом маю чіткий план дій”, – говорить інший бенефіціар.
Психолог Хабу Савченко Олександр допомагає людям справлятися зі стресом та навчає технік самодопомоги. Вона проводить бесіди для тих, хто переживає сильну тривогу чи панічні стани, організовує групові зустрічі для спільної роботи над емоційною стабільністю та взаємопідтримкою. Під час занять учасники опановують прості вправи заземлення, дихальні техніки, вчаться розпізнавати і регулювати свої емоції. Особливий акцент психолог робить на ненасильницькому спілкуванні та відновленні внутрішніх ресурсів. Крім того, вона допомагає батькам краще розуміти дітей, які пережили травматичний досвід війни, та радить, як підтримати їх психологічно.
“Я бачу, наскільки громада виснажена пережитим. Людям важливо відчувати, що вони не самі. Ми говоримо про способи відновлення ресурсів, вчимося справлятися зі страхами і тривогою. Уже після кількох сесій люди стають більш впевненими і відкритими”, – розповідає Савченко Олександр психолог
Важлива складова діяльності Сімейного хабу – це заходи згуртування, арттерапевтичні заняття, тренінги з розвитку м’яких навичок, інтерактивні заходи для дітей, зустрічі з експертами та представниками влади.
“Найбільшим попитом користуються заходи для дітей, адже вони найбільше страждають від війни, постійної небезпеки, дистанційного навчання. А наша команда наче повертає їм дитинство, що дуже цінно для нас та громади в цілому. Радо спостерігаємо, як діти знаходять собі друзів, стають сміливішими у спілкуванні, починають ділитися планами та впевнено мріяти про своє майбутнє”, – розповідає керівниця проєкту.
“Діти повертаються з зустрічей усміхнені і якісь спокійні. Для них це можливість побути серед однолітків, зайнятися творчістю, а для мене – побути наодинці з думками і відчути, що ми не самі”, – відгукується одна з мам, яка привела дітей на захід.
Команда #БЦРР вдячна партнерам, що не зважаючи на всі зміни продовжили підтримувати важливу ініціативу в Високопільській громаді. Сімейний хаб у Високопіллі - це про відновлення людських зв’язків, взаємну підтримку та нові можливості. Ми впевнені, що разом із громадою та партнерами зможемо зробити його місцем, де кожен почуватиметься у безпеці та матиме сили рухатися далі.
Проєкт реалізується ГО "Білозерський центр регіонального розвитку" партнера Консорціуму Реагування (Ukraine Reaction Consortium), координованого Acted, за фінансової підтримки USAID.
Дописати коментар
0 Коментарі