Облаштування безпечних укриттів в освітніх закладах Білозерщини

З 1 липня стартував проєкт «Облаштування найпростіших укриттів у 4 громадах Херсонського району», який реалізує команда ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду та міжнародної організації  Save the children.

“Ще 23 лютого минулого року ми і подумати не могли, що однією зі сфер діяльності нашої організації стане ремонт шкільних підвалів. Зараз розуміємо, що наш обов’язок шукати додаткові можливості для безпеки наших дітей. Ми вже реалізували один потужний проєкт за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), направлений на комфорт в укриттях, в тому числі освітніх закладів, для яких закупили біотуалети, генератори, меблі, буржуйки та багато іншого найнеобхіднішого устаткування. Тоді ж ми побачили наживо укриття і зрозуміли, що без ремонту, хоча б косметичного, їх неможливо якісно використовувати і говорити про відновлення освітнього процесу, навіть коли лінія фронту буде далеко” - розповідає про підготовку Катерина Оксенюк, керівниця проєкту.


Косметичний ремонт найпростіших укриттів відбуватиметься у навчальних закладах чотирьох громад:

◾ Миролюбівський ліцей Білозерської громади, 

◾ Благодатнівський ліцей Чорнобаївської громади, 

◾ Музиківський ліцей Музиківської громади,

◾ Широкобалківський заклад дошкільної освіти Станіславської громади.


 

 


За кошти проєкту будуть закуплені будівельні матеріали згідно з запропонованими громадами кошторисами. Заплановано, що на кожне укриття буде придбано будівельних матеріалів на суму до десяти тисяч доларів. Наразі розпочато процес закупівлі. Організацію та виконання ремонтних робіт беруть на себе громади. Впевнені, що саме така співпраця призведе до найкращого результату.


Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Save the children, ГО “Білозерський центр регіонального розвитку, місцевих відділів освіти та директорів навчальних закладів. Під час зустрічі проговорили етапи проєкту, заплановані строки виконання та очікувані результати. Проєкт короткостроковий, тому до кінця вересня вже маємо відкрити відремонтовані укриття.


Директори навчальних закладів розповіли, що вже частково підготували обрані приміщення для ремонтів. Наприклад, в Благодатному вже почали робити другий вхід до укриття та отримали додаткове обладнання від благодійного фонду “Восток-SOS” (стільчики, мати, проєктор та ін.) Директорка Миролюбівського ліцею Лариса Вікторівна розповіла, що в укритті закладу вже проведено демонтажні роботи, винесено будівельне сміття, підготували окрему кімнату для будівельних матеріалів, отримали благодійну допомогу у формі 22 тонн піску. “Окремо дякуємо за реалізацію попереднього проєкту разом з ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” по облаштуванню укриттів. В нас від попереднього проєкту вже є біотуалет, лавки, кулер, стелажі, стіл, генератор, дитячий куточок, буржуйку та інше обладнання!” - зазначила Лариса Вікторівна, директорка Миролюбівського ліцею.

“Команда Музиківського ліцею готова до виконання поточного ремонту, підготовчі роботи зробили. В нас є зауваження ДСНС, над врахуванням яких ми працюємо. Мріємо запустити ліцей до навчання і готові працювати для здійснення цієї мрії!” - сказав Василь Васильович, директор Музиківського ліцею.  


Представники  програми  “Child Protection” міжнародної організації Save the children розповіли про діяльність організації та пілотний проєкт щодо облаштування найпростіших укриттів, вимоги щодо термінів та звітування. Окремо попросили не забувати про комфорт дітей в укриттях та естетичну складову. 


“Важливо, що ремонт укриттів - це не окрема ініціатива, а складова великого партнерства нашої локальної  громадської організації з міжнародною організацією  Save the children. Наші волонтери вже залучені в процес дистрибуції гуманітарної допомоги постраждалим родинам. Також отримали розвиваючі іграшки для наймолодших жителів Білозерщини. З серпня плануємо запустити психосоціальну роботу з дітьми за програмою Team Up. В громадах вже працюють кейс-менеджери, які готові підтримати родини, які опинились у складних життєвих обставинах. Впевнені, що саме такий комплексний підхід дасть тривалі і вагомі результати. Ми створюємо безпечні місця та наповнюємо їх життям!” - завершила Катерина Оксенюк, керівниця проєкту.


Підготувала 

Погрібна Людмила


Дописати коментар

0 Коментарі