Психічне здоровʼя та психосоціальна підтримка для жителів прифронтових громад

  

 


Наші фасилітаторки Інна Корміленко і Діана Селецька цього літа проводять особливі зустрічі за тематикою «Психічне здоровʼя та психосоціальна підтримка». Вже побували в Білозерці, Федорівці, Миролюбівці та поспілкувалися в онлайн форматі з усіма бажаючими.

Такі групові заняття по факту є психологічною просвітою населення, щодо психічного здоров’я. В результаті спілкування у людей розвиваються позитивні навички подолання труднощів, відновлюється відчуття контролю. Обговорюємо самотурботу, реакцію на стрес, розробляємо стратегії подолання труднощів та поведінку, пов’язану з пошуком допомоги та покращення благополуччя.

Зібрали для вас варіанти самодопомоги, самотурботи і самопіклування від наших учасниць, які допомогають їм пережити складні часи:

🔷Професійна самотурбота:
🔹Постійно вчитися та розвиватися - курси, семінари, вебінари тощо.
🔹Хвалити себе за професійні досягнення та перемоги.
🔹Встановити здорові межі у професійній діяльності та навчитися казати "ні":

🔷Фізична самотурбота:
🔹Виконувати регулярні фізичні вправи: прогулянки, біг, йога, фітнес тощо.
🔹Збалансовано харчуватися.
🔹Дотримуватися режиму сну.
🔹Проходити медичні огляди.
🔹Не забувати за регулярний догляд за собою: душ, чистка зубів тощо.

🔷Психологічна самотурбота:
🔹Читати книги та обмежити кількість екранного часу.
🔹Вести щоденник для вираження думок і почуттів.
🔹Спілкуватися з родиною та друзями.
🔹Зробити щось корисне для громади, в якій живете.

🔷Емоційна самотурбота:
🔹Проявляти вдячність
🔹Арттерапія.
🔹Афірмації.
🔹Дихальні вправи.
🔹Голосно сміятися.

🔷Духовна самотурбота:
🔹Практикувати медитації та релаксацію.
🔹Прописати свої цінності.
🔹Допомагати іншим людям.

🔷Особиста самотурбота:
🔹Виділити час на заняття, які приносять задоволення.
🔹Зробити перерву та відпочити.

Звичайно цей перелік не повний і кожен знаходить для себе власні способи для заспокоєння та боротьби зі стресом. На кожній зустрічі ці варіанти доповнюються, обростають деталями та прикладами з реального життя.

“Ці зустрічі є не тільки освітніми. Я можу назвати їх лікувальними. Люди отримують безпечний простір, де можуть говорити про все, що болить. Ми пропонуємо їм сфокусуватися на власних ресурсах і сенсах. А ще демонструємо і пропонуємо спробувати часто досить прості вправи на заземлення, які є недооціненими. А тим часом, як показує практика, вони спрямовані на культивування позитивних відчуттів. Виділяючи лише 5-10 хв в день можна кардинально змінити свій стан”, - говорить Інна Корміленко.

Команда БЦРР планує наступні зустрічі, тож слідкуйте за анонсами на наших сторінках та місцевих групах та не проґавте можливість проговорити свої проблеми у дружньому колі.

🔹Реалізація проєкту “Психосоціальна підтримка жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини” стала можливою завдяки партнерству ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” з HIAS Ukraine в рамках Фонду реагування на надзвичайні ситуації для жінок та дівчат.

Дописати коментар

0 Коментарі