Як “позитивне батьківство” допомогло знайти спільну мову з дітьми




Марина* мешканка с.Музиківка. Має двох різновікових дітей, хлопчика та дівчинку. У родині часто виникали конфлікти через невірний підхід до спілкування з дітьми. Марина* помітила, що діти часто не слухали її, сперечалися та не виконували прохання. Мати намагалася підтримувати дисципліну через помірне покарання і строгість, але це призводило до стресу як у дітей, так і у неї.

Дізнавшись про те, що в громаді команда ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у співпраці з @Save the Children за підтримки Європейського союзу проводить заняття за Програмою «Безпечні сім’ї», Марина* вирішила спробувати відвідати кілька зустрічей аби навчитися альтернативних методів виховання. Про Програму вона дізналася від подруги. На заняттях батьки познайомилися з основами позитивного батьківства, дізналися про важливість емоційного контакту з дитиною, активного слухання, а також навчилися розв’язувати конфлікти через діалог, а не через конфлікт.

«Якщо чесно, я не дуже вірила, що якісь теоретичні лекції можуть допомогти у реальному житті. Вперше прийшла аби просто морально відпочити. Сподобалося, що якраз просто теорії було небагато, більше практичних вправ… Підсвідомо знала, що до дітей маю застосовувати різний підхід у вихованні, адже вони різного віку та статті, але якось в реальності над цим ніколи не замислювалася… На заняттях було багато обміну досвідом між батьками. Думаю, що саме ці заняття допомогли мені більше стримуватися, аналізувати ситуацію та шукати вирішення проблем без конфліктів…»

Через кілька тижнів Марина* помітила, що змінилася атмосфера вдома. Син став більш уважним і почав самостійно допомагати вдома, а донька стала відкритішою і частіше посміхалася. Діти почали охочіше поділитися своїми думками та почуттями, і Марина* зрозуміла, як важливо поважати їхню думку.

Марина* зазначає, що їй стало легше вирішувати щоденні конфлікти: «Діти реагують краще, коли я намагаюся вислухати їх, а не просто вимагаю, щоб вони зробили щось заради дисципліни…»

Програма включає в себе курс сесій для батьків та дітей. Учасники отримують нові корисні знання та практичні навички з психосоціального благополуччя дітей; їх емоції та способів реагування на труднощі; позитивної дисципліни; зниження ризику для дітей в надзвичайних ситуаціях та багато іншого.

«Разом із донькою були на двох спільних заняттях, розмальовували гіпсові фігурки та виготовляли свічки. Донька була у захваті. Син не захотів йти з нами, сказав, що це для дітей, а він вже дорослий. Раніше я б його змушувала йти з нами, не зважала б на його бажання, можливо, ще й покарала б за те, що не слухається… Цього ж разу я дослухалася до нього, не примушувала займатися тим, чим він не хотів… А для спільного проведення часу купила кілька настільних ігор, які сподобалися і мені, і дітям та в які граємо разом».

Пройшовши курс «Безпечні сім’ї», родина Марини* не тільки покращила свої стосунки з дітьми, але й зрозуміла, що важливою є емоційна підтримка для гармонійного розвитку кожного члена сім'ї.


Ім’я героїні історії змінено в цілях безпеки. 

#EUHumanitarianAid  @ec.humanitarian.aid


Дописати коментар

0 Коментарі