«Між нами»: від вправ для спокою до нових традицій спільноти


У одному з деокупованих селищ Херсонщини фасилітаторки ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” Інна Корміленко та Діана  Селецька провели інтервенцію «Між нами», яка була спрямована на покращення соціальної підтримки, безпеки та добробуту жінок у цей непростий час. 


“Чому саме жінки в фокусі уваги? Бо у війну вони мають додаткове і фізичне і моральне та психологічне навантаження. Відповідальність за дітей, батьків; постійні думки про забезпечення родин; тривога за майбутнє дітей; невпевненість у завтрашньому дні; постійні жорстокі обстріли… Все це вони проживають самостійно, бо більшість чоловіків захищають нашу державу. І витримати та не зламатися дуже непросто”, - розповідає Інна Корміленко, психологиня та фасилітаторка. 


За пʼять зустрічей учасниці не лише познайомилися, але й навчилися важливих технік, які допомагають зберігати спокій у стресових ситуаціях. Вони освоїли «усвідомлене споживання напою», практику «заземлення», навчилися проявляти доброту до себе та усвідомлено ставитися до простих рутинних справ для збереження емоційної рівноваги. 


Жінки почали відчувати значне полегшення вже після першої вправи, і багато з них відзначили, що завдяки таким технікам стали краще управляти своїм емоційним станом, навіть у важких ситуаціях.


Після завершення інтервенції більшість членкинь групи продовжили підтримувати одна одну і бути в контакті. Наприклад, вони організували ціле маленьке свято з простого спільного квашення капусти. Це стало не тільки корисним заходом, а й чудовою нагодою для спілкування та зміцнення зв’язків у громаді. Спільна праця стала ще одним способом підтримки одна одної, і багато жінок відзначали, що таке об’єднання допомогло їм почуватися більш упевненими і сильними.


“Коли нам запропонували дихальні вправи, я дуже сумнівалась. Я думала, що це не допоможе, і сміялася з того, що люди можуть таке практикувати. Але після першої зустрічі, коли я спробувала ці техніки, помітила, як почала заспокоюватися навіть під час розмови про тяжкі речі. Я зрозуміла, що це не просто слова, а реальний спосіб зняти стрес і не дати собі «поглинути» у негативі. Тепер я щодня роблю ці вправи — вони стали моєю звичкою. Я навіть навчаю своїх близьких, як це робити. Це стало справжнім відкриттям для мене і можливістю допомагати як собі, так ділитися знаннями із іншими”, - розповідає одна з учасниць Ірина.


Одна з учасниць поділилася такою практикою відвідування групової зустрічі  з колежанками на роботі. Незабаром її керівництво поцікавилося в ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” про можливість проводити схожі заходи для колективу. 


І це як ніщо інше говорить про потребу та користь такої роботи з жінками в умовах сьогодення.


“Ми не завжди можемо змінити обставини, але ми можемо змінити своє ставлення до них. Ця інтервенція — нагадування про те, що підтримка одна одної, усвідомленість і доброта до себе здатні зробити нас сильнішими. А ще — об’єднати, навіть у найважчі часи”, - підсумовує фасилітаторка Діана Селецька.


🔹Реалізація проєкту «Психосоціальна підтримка жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини» стала можливою завдяки партнерствуГО «Білозерський центр регіонального розвитку» з HIAS Ukraine в рамках Фонду реагування на надзвичайні ситуації для жінок та дівчат.

Дописати коментар

0 Коментарі