Грант, який надихнув: старт вишивального бізнесу
Галина Болокан – учасниця мініакселератора та переможниця пітчингу бізнес-планів для жінок та дівчат сільських громад Херсонщини від ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”. Її творча пристрасть переросла в ідею для бізнесу — поєднати українські традиції ручної вишивки із сучасними технологіями. Зі страхом і величезним бажанням вчитися, Галина зробила перші кроки до мрії. Участь у мініакселераторі жіночого підприємництва стала для неї шансом не лише отримати необхідні знання, а й повірити в себе.
Галина впевнено крокує вперед, розвиваючи власний бренд — з душею, сенсом і любов’ю до кожного стібка. Сьогодні ділимось її історією, мотивацією та першими результатами. Далі – пряма мова Галини.
🔹Про ідею свого бізнесу
Ідея зайнятися комп’ютерною машинною вишивкою природна для мене — я з дитинства любила ручну вишивку, якій навчилася від своєї бабусі. Вишивка для мене завжди була джерелом натхнення, способом висловлювати емоції та зберігати українські традиції. З часом я зрозуміла, що ручна праця хоч і цінна, але потребує багато часу. Тоді я зацікавилася машинною вишивкою як способом зберегти творчий підхід, але вийти на новий рівень швидкості і якості. Ідея мого бізнесу: створювати унікальні вишиті вироби, поєднуючи сучасні технології з традиціями. Досвіду в машинній вишивці раніше не мала, лише ручна — але мала велике бажання навчатися й розвиватися.
🔹Про свою участь у проєкті
Про можливість участі у мініакселераторі я дізналася досить випадково — від Інни Корміленко та Катерини Оксенюк, представниць громадської організації “Білозерський центр регіонального розвитку”, які проводили заходи для жінок та дівчат у нас в селі. Мене зацікавило, що можна отримати не лише фінансову підтримку, а й знання, досвід, нові знайомства. Я вирішила спробувати, бо вже мала ідею, але не знала, як перетворити її на реальний бізнес.
Підготовка бізнес-плану була справжнім викликом — найскладніше було чітко прописати всі кроки, прорахувати бюджет і сформулювати унікальність пропозиції. Але саме це допомогло мені глибше зрозуміти свою ідею. В пригоді стали обмін досвідом в колі інших учасниць мініакселератора та професійна підтримка менторки Світлани Матвеєвої. Я дуже вдячна за можливість співпрацювати зі Світланою в межах проєкту. Разом з нею я підготувала бізнес-план, сформувала свою мрію та наважилась на реєстрацію ФОПу. Далі був пітчинг і несподівана для мене перемога.
Грантові кошти використала на придбання вишивальної машини — перейшла від ідеї до конкретної справи. У процесі освоєння нової справи було багато викликів. Виявилося, що для повноцінної роботи необхідно докупити додаткові матеріали (вони не входили в грант, тому потрібен був час і кошти) – зокрема спеціальні нитки, стабілізатор для тканини, тримач та інші витратні матеріали. А разом з цим зростали не тільки витрати, а й розширювалися мої знання. Також треба було працювати над створенням програм власних дизайнів вишивок. Я ще вчусь, роблю творчу та технічну підготовку і готуюсь до масштабних замовлень.
Під час роботи я отримала цінну підтримку не лише у розвитку ідеї, а й у різних важливих аспектах. Економічні питання допомогла зрозуміти тренерка та менторка Світлана Матвеєва, яка ще на самому початку мініакселератора провела ввідний тренінг для відібраних жінок та дівчат. Позитивний настрій та життєвий запал – від координаторки мініакселератора Оксани Маханько. Практичні візити до підприємиць Миколаївщини з Катериною Оксенюк стали опорою на старті бізнесу. Психологічну підтримку та впевненість у собі отримала від Ірини Мельник В4Women. Дякую всім, хто підтримував мене на непростому шляху і продовжує це робити і зараз!
🔹Про майбутні плани
Моє життя справді змінилося. З’явилася впевненість у своїх силах, я отримала ресурс для старту, і головне — підтримку. Наразі планую активно розвивати бренд, створювати вишиті нашивки, аксесуари й декор на замовлення, працювати з сучасними й автентичними мотивами. Також хочу розвивати сторінку в Instagram і вийти на онлайн-продажі.
Жінкам та дівчатам, які лише мріють про власну справу, я раджу не боятися почати. Навіть без досвіду — головне мати ідею й бажання вчитися. Шанс завжди поруч — головне його не проґавити, розвивати власні ідеї, навіть у такий непростий час. Попри війну, труднощі й невизначеність — важливо мріяти, шукати можливості й вірити в себе. Кожна з нас має силу змінювати своє життя й досягати мети, крок за кроком наближаючись до реалізації своїх задумів.
🟦Проєкт впроваджується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” у партнерстві з International Alert за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй
Дописати коментар
0 Коментарі