У Білозерці обговорили польську модель співпраці влади та громадськості

Процедуру співробітництва влади та громадськості, принципи та форми їх взаємодії представили активісти Білозерського Молодіжного Центру регіонального розвитку під час круглого столу, що відбувся на початку вересня у Білозерці. Модель співпраці громадські активісти розробили разом із Широкобалківською сільською радою.

Участь у круглому столі взяли сільські голови та представники сільських рад Білозерського району, а також гості з Чернігова: Руслана Бурова, координатор проекту «Співпраця місцевої влади та НУО – просування польської моделі місцевої демократії в Україні», Роман Семешко, експерт з юридичних питань та Кіріл Єкімов, директор «Освітнього Дому прав людини –Чернігів».

- Цей захід є одним із перших підсумків нашого проекту, - розповіла Руслана Бурова. – Тому що попереду нас чекає ще заключна конференція та остаточно розроблена процедура співробітництва. Ми тут аби почути ваші думки з приводу даної процедури, отримати пропозиції та коментарі щодо даного документу та поділитись з вами власним досвідом, а також запропонувати ефективні методи та інструменти співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями. Дана процедура є базовою та необхідною платформою для співпраці. Адже вона дозволятиме залучати додаткове фінансування в громади через громадські організації, що вирішуватиме багато проблем на місцевому рівні. Також дана процедура регулюватиме відносини між владою та неурядовими організаціями.

Іван Самойленко, голова Широкобалківської сільської ради, погодився з тим, що наявність подібної програми співробітництва з громадськими організаціями є невід’ємним елементом прозорої та легітимної співпраці.

Учасники білозерської групи розповіли про свої враження від навчальної поїздки, а також зміни, які відбулися у польському суспільстві після реформи децентралізації. «Зміни дійсно очевидні, - говорить Інна Колбаєва, завідуюча сектору з питань кадрової роботи Білозерської РДА. – Рівень співпраці влади, громади та неурядових організацій є високим. Влада всіляко підтримує ініціативність як з боку НУО, так і самих громадян. Їхня спільна робота направлена на вирішення суспільно важливих проблем, таких як пропаганда здорового способу життя, створення реабілітаційних центрів для дітей та дорослих з особливими потребами. У них немає людей, які знаходяться поза увагою суспільства. І це головне».

Тож, даний круглий стіл був інформативним та насиченим. Потішило те, що сільські голови виявили інтерес до співпраці та погоджувалися з тим, що вирішення суспільно важливих питань та проблем на місцевому рівні неможливо самотужки, а тільки разом у співпраці та ефективній взаємодії влади, громади та НУО.

- Участь у даному проекті була досить цікавою та корисною для нас, - говорить Катерина Павловська, менеджер проектів Білозерського Молодіжного Центру регіонального розвитку. – Ми отримали корисні знання та досвід від наших польських друзів. Коли нам сказали, що треба розробити та створити Програму співробітництва між владою та НУО, то, звісно, ми звернулись до наших надійних та давніх партнерів – Широкобалівської сільської ради. Разом ми плідно попрацювали та розробили процедуру, яка б влаштовувала обидві сторони. Зараз ми працюємо над Статутом територіальної громади сел Широка Балка та Софіївка. Створення даної процедури та Статуту дозволить нам вийти на зовсім інший рівень співпраці. Я впевнена, що разом із Широкобалківською сільською радою ми зможемо вирішити суспільно важливі проблеми, адже у нас уже є надійна та ефективна платформа для співпраці, яка дозволить залучати додаткове фінансування та нові організації та установи до співпраці.

Нагадаємо, що навесні група з Білозерки, до якої увійшли представники влади та громадськості, взяла участь у чотириденному навчальному тренінгу в Чернігові та навчальному візиті до Польші. Метою тренінгу та навчальної поїздки було дізнатися більше про місцеву демократію в Польші, про взаємодію влади та громадських організацій, а також створення та розробка процедури співробітництва між ними. Досвід, отриманий у Польщі, учасники використали при розробці Програми співробітництва між владою та НУО.

Довідка
Круглий стіл організований Білозерським Молодіжним Центром регіонального розвитку у співпраці з чернігівською громадською організацією “МАРТ” в межах проекту «Співпраця місцевої влади та НУО – просування польської моделі місцевої демократії в Україні».
Проект реалізується Фондом Освіти для демократії та спільно фінансується Міністерством закордонних справ РП «Співпраця у сфері громадської дипломатії 2015» в рамках програми Польсько-Американського Фонду Свободи Перетворення в регіоні – RITA.

Дописати коментар

0 Коментарі