В об'єднаних громадах будуть запроваджені антикорупційні механізми


Громадське партнерство “За прозорі місцеві бюджети!”  в рамках програми USAID DOBRE розпочало реалізацію програми навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах”, завдяки якій буде впроваджено 50 антикорупційних інструментів в 25 ОТГ 7 областей України.

Програмою буде охоплено Дніпропетровську, Івано-Франківську, Кіровоградську, Миколаївську, Тернопільську, Харківську та Херсонську області. Під час її реалізації громадськість та представники органів влади в ОТГ дізнаються про наявні антикорупційні механізми, а також зможуть впровадити їх у своїх громадах.

Програмою передбачено проведення 25 тренінгів для майже 500 представників ОТГ, під час яких буде розглянуто бюджетні процеси ОТГ і забезпечення їх прозорості, навчено аналізувати бюджети та виявляти в них корупційні ризики, проводити антикорупційну експертизу проектів рішень і діючих нормативно-правових актів місцевих органів влади, пояснено процедури проведення державних закупівель в ОТГ з використанням Prozorro, функціонування та користь для громади від використання E-Data, презентовано сервіси “Розумне місто” , обговорено налагодження роботи дієвих наглядових рад комунальних підприємств, розʼяснено механізми запобігання та розвʼязання конфліктів інтересу, як належним чином організувати конкурсний відбір посадових осіб та розробити антикорупційну програму для ОТГ. Також учасники тренінгів визначать мінімум два антикорупційні інструменти, які вони бажають запровадити у своїй ОТГ та розроблять план їх впровадження.

Після завершення навчання експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” протягом трьох місяців виконуватимуть функцію наставників та допомагатимуть ОТГ впроваджувати обрані ними два антикорупційні механізми, а також розв'язувати проблеми, з якими вони можуть зіткнутись.

Наприкінці програми буде організований форум з обміну успішним досвідом та добрими практиками між учасниками проекту, під час якого будуть представлені його досягнення, проведено обговорення основних проблем і шляхів їх подолання, а також визначено подальшу стратегію впровадження антикорупційних інструментів в ОТГ.

“Реалізація цієї програми — дуже амбіційне та надихаюче завдання для нас! Адже сьогодні ОТГ є унікальними точками росту нової України й вкрай важливо захистити їх від корупції, не дати їй вкорінитись в громадах та знищити їх зсередини. Для виконання проекту задіяно 18 найдосвідченіших експертів з 14 організацій нашого партнерства. Це унікальна можливість реалізувати таку важливу ініціативу в рамках програми USAID DOBRE й ми сповнені рішучості досягти успіху!”, - підкреслив Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”.

7-9 липня в Одесі відбувся “тренінг для тренерів” для експертів Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”, які виконуватимуть функцію тренерів та менторів в цьому проекті й вже найближчим часом відвідають свої “підшефні” громади для знайомства, презентації програми та налагодження комунікації для успішного виконання проекту. *****
Програма навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об'єднаних територіальних громадах” реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством

Дописати коментар

0 Коментарі