Суд "дав" жінці ще три місяці для прийняття спадщини


Мешканка Білозерського району була впевнена, що прийняла спадщину, адже на момент смерті брата жила разом з ним. Вона не знала, що мала у визначений законом строк подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса, тому цей строк пропустила. Завдяки юристу Білозерського Офісу Мережі правового розвиткуВ’ячеславу Ляху спадкоємиці у судовому порядку продовжили термін прийняття спадщини на три місяці.
До Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку»звернулась Людмила Івченко*. Розповіла, що пропустила строк для прийняття спадщини брата, тому змушена у суді доводити, що зробила це з поважних причин.
За словами пані Людмили, вона не звернулася у визначений строк до нотаріуса, оскільки вважала, що автоматично прийняла спадщину, бо жила разом з братом на момент його смерті.
Юрист Офісу В’ячеслав Лях пояснив жінці, що така ситуація є досить типовою, і дійсно, необхідно звернутися з позовом до суду щодо поновлення строку для прийняття спадщини.

- Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, - коментує правник.

В’ячеслав Лях допоміг пані Людмилі скласти позов, у якому доводив, що причини пропуску прийняття спадщини були вагомими.  
Суд задовольнив позов та надав жінці додаткові три місяці для подання заяви про прийняття спадщини. 
Тож, тепер пані Людмила може без перешкод оформити спадщину як належить за законом. 
Нагадаємо, поважними причинами пропуску терміну прийняття спадщини можуть бути: 
  • виїзд спадкоємця за кордон;
  • перебування на лікуванні;
  • перебування на службі у ЗСУ;
  • та інше.
Більш детально про те, як подовжити строк на прийняття спадщини, читайте у консультації юриста ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслава Ляха за посиланням.
*Ім'я змінене з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Дописати коментар

0 Коментарі