Чи може староста ОТГ обіймати декілька посад


В Україні з 2015 року триває створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Оскільки процес це новий, у людей, які об’єдналися в ОТГ і надали своїм землякам певні повноваження, виникають питання. Так, приміром, жителі села Широка Балка, що на Херсонщині, під час чергової виїзної консультації поцікавилися у юриста Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслава Ляха (на фото): чи може староста ОТГ обіймати декілька посад? Пояснення юриста – далі.

Об’єднана територіальна громада (ОТГ) — це адміністративно-територіальна одиниця в Україні, утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Станом на 10 квітня 2018 року на території України було створено 728 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає 6,3 млн осіб.
На сьогодні староста села керується Законом України «Про місцеве самоврядування» де в ч. 6 ст. 14-1 передбачено, що староста позбавлений права обіймати декілька посад.
  1. Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування.
  2. Староста обирається жителями села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.
  3. Повноваження старости починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України“Про службу в органах місцевого самоврядування” на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.
  4. Строк повноважень старости, обраного на чергових виборах, становить п’ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підстав і в порядку, визначених цим Законом.
  5. Староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою.
  6. Староста не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
  7. Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.

Дописати коментар

0 Коментарі