Віддаєш товар на реалізацію – обов’язково уклади письмову угоду
Забрав товар на реалізацію, а гроші не повернув. З таким обманом з боку товариша стикнувся підприємець із Херсонщини. Врятувало його те, що партнери уклали письмову угоду. Стягувати заборгованість внаслідок невиконання договору довелося через суд за допомоги юристів Білозерського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку»звернувся місцевий підприємець. Розповів, що для реалізації товару (текстильних виробів) уклав договір про надання послуг зі свої знайомим. Але коли прийшов час повертати гроші за реалізований товар, «товариш» спочатку постійно відкладав час зустрічі, а потім і зовсім зник та перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Вислухавши історію підприємця, юрист Офісу В’ячеслав Лях підготував позовну заяву до суду про стягнення боргу. У ній було викладено всі обставини справи та наведено правове обґрунтування.

Зокрема, у заяві йшлося про те, що між позивачем та відповідачем укладена угода про надання послуг, згідно з якою відповідач зобов’язується надавати послуги з розповсюдження та реалізації текстильних товарів. Термін дії угоди – один місяць. Згідно з актом прийому-передачі матеріальних цінностей, відповідач по справі отримав товару на загальну суму 18 тис 984 грн 00 коп. Відповідач протягом дії договору не передав позивачу вказану суму грошових коштів та не виконав взятих на себе зобов’язань за договором про надання послуг.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст.526 Цивільного кодексу України, зобов’язання мають виконуватися належним чином, зокрема, відповідно до умов договору, вимог законодавства.

Також, частиною 1 ст.530 Цивільного кодексу України встановлено: якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ч.1ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

З урахуванням викладених обставин та маючи об’єктивну правову позицію, суд розглянув позовну заяву, виніс позитивне рішення на користь клієнта Офісу і постановив стягнути з боржника повну суму боргу, а також судовий збір.

Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень : http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77062846


Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Білозерський центр регіонального розвитку

Дописати коментар

0 Коментарі