Чи обов’язково відпрацьовувати 2 тижні перед звільненням


Трудове законодавство передбачає порядок звільнення працівників як за згодою сторін, так і за власним бажанням. Але в яких випадках перед звільненням необхідно відпрацьовувати 2 тижні? З таким питанням до Білозерського офісу Мережі правового розвитку звернувся пан Микола з Херсонщини. Він розповів, що має намір звільнитися з підприємства, але його попередили, що необхідно буде обов’язково відпрацювати 2 тижні. Чи законно це? Пояснює юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях.

Чинне трудове законодавство не містить обов’язку працівника щодо відпрацювання терміну 2 тижні перед звільненням.
Відповідно до ч.1 ст. 38 Кодексу законів про працю (КЗпП) України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Але є також можливість звільнитися і в день подачі заяви про звільнення. А саме ч.1 ст. 38 встановлює виключні випадки, коли власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Ось такі випадки:

  • у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання);
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або за дитиною з інвалідністю; – догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.Для того, щоб звільнитися у бажаний строк, у заяві про звільнення замало зазначити поважну обставину, передбачену ч.1 ст. 38 КЗпП України. Будь-який із вищевказаних випадків повинен бути документально підтверджений.


Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Дописати коментар

0 Коментарі