Не змогли домовитися мирно – ділити майно довелося через суд


Подружжя з Херсонщини розірвало шлюб. Але полюбовно домовитися про справедливий поділ майна парі не вдалося. З проханням вирішити конфлікт через суд екс-дружина звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку.

Процедура розірвання шлюбу у більшості випадків тягне за собою питання поділу майна подружжя, зазначає юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях. Саме так сталося і в родині Павленків, яким правник надавав безоплатну правову допомогу. Домовитися мирно про поділ спільно нажитого майна парі не вдалося: дружина наполягала, що будинок має залишитися їй, оскільки з нею житимуть діти. А автівку нехай забирає чоловік. До того ж останній мав у власності земельну ділянку, яку жінка теж пропонувала поділити. Чоловік же з таким «розподілом» не погоджувався. От і довелося шукати справедливості в судовому порядку. Дослідивши всі надані жінкою документи, юрист пояснив, що, дійсно, згідно зі статтями 69-71 Сімейного кодексу України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності незалежно від розірвання шлюбу. І що у разі поділу майна частки подружжя є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, а присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки, допускається за його згодою. Предметами ж поділу був житловий будинок та автомобіль, придбані під час шлюбу. Юрист офісу підготував обґрунтовану позовну заяву до місцевого суду, в якій зазначив, що жилий будинок та автомобіль придбані сторонами у період шлюбу та є спільною сумісною власністю подружжя, домовленості між якими про поділ цього майна не досягнуто, чим порушуються їхні права як співвласників вказаного майна.

За результатами розгляду справи рішення суду було наступним*: землю ділити незаконно, оскільки вона була приватизована чоловіком ще до укладання шлюбу, а машина і дім, дійсно, підлягають поділу.

*Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79298701

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Дописати коментар

0 Коментарі