безоплатна правова допомога
У Білозерській громаді обговорили потреби та програми підтримки для місцевого неурядового сектору в умовах війни
22 липня в Білозерці відбувся круглий стіл «Виклики та потреби місцевого неурядового сектору в умовах повномасштабної війни: Білозерська громада Херсонської області». Ініціював захід Білозерський регіональний ресурсний центр для обговорення проблемних питань розвитку громадянського суспільства та проміжних результатів роботи центру за 4 місяці. На заході були присутні представники органів місцевого самоврядування та державних установ, місцеві волонтери, громадські активісти та представники ініціативних груп.
«Сьогодні ми говоримо не тільки про результати діяльності нашого ресурсного центру за останні 4 місяці, а й про виклики, успіхи та труднощі, з якими стикаються представники неурядового сектору в умовах війни. Перш за все, це складна безпекова ситуація в прифронтових громадах та на територіях, де ведуться активні бойові дії. Також це низька громадська активність людей, це відсутність потенційних громадських активістів, більшість з яких виїхала ще до окупації і незважаючи на це все одно підтримує односельців, які залишилися на місцях. Круглий стіл не є завершенням діяльності ресурсного центру. Ми не припиняємо свою роботу. Ми продовжуємо підтримувати та посилювати наші місцеві громадські організації, волонтерські об'єднання та ініціативні групи», - говорить Катерина Оксенюк, координаторка центру.
Дуже жваво учасники заходу обговорили прогнози щодо рівня громадської активності в нашій громаді в післявоєнний період. Тут важко щось прогнозувати, адже є ймовірність того, що не всі люди повернуться у свої домівки, чи взагалі буде куди повертатися тим, хто захоче повернутися, чи буде держава швидко реагувати на потреби «поверненців» та допомогати у відновленні та відбудові їхніх домівок, сприяти розвитку бізнесу та створенню робочих місць.
Учасники заходу задавали багато питань представникам центру: Які плани на майбутнє? Які результати в рамках діяльності центру вони бачать через 2-3 роки? Чи буває конкуренція між громадськими організаціями на локальному рівні і що з нею робити? Чи можуть великі потужні ГО поглинути/задавити/ новостворені організації?
«Якщо говорити про нашу громадську організацію, то ми ніколи не позиціонували себе як конкурента іншим організаціям або місцевій владі. Ми за партнерство – рівноправне, ефективне, результативне. Щодо конкуренції між громадськими організаціями, то не маємо такого прикладу, так як частіше всього громадські організації співпрацюють одна з одною, з держустановами, бізнесом, владою, бо працюють на благо громади та позитивних змін», - підсумувала Катерина Оксенюк.
* * *
Круглий стіл організовано Білозерським ресурсним центром для місцевого неурядового сектору, який працює на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку». Регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот створені та працюють як інституційні осередки розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівні, в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».
Дописати коментар
0 Коментарі