Кроки до дружби: як фасилітаторки допомогли дівчинці знайти свою спільноту.


Марійка* — білява 10-річна дівчинка з яскравими очима. Вона разом зі своєю мамою та молодшим братиком змушена була покинути рідний Херсон. Щоденні обстріли рідного міста не залишали вибору, тож сім'я вирішила переїхати до більш безпечного місця. Вибір впав на село Правдине. Зміни в житті були важкими: нове місце, обмежений особистий простір, незнайомі люди й, найболючіше для Марійки*, — відсутність друзів.


Сім'я намагалася адаптуватися, але війна залишила свої глибокі сліди на кожному з них. Марійка стала тихою та замкнутою, неохоче спілкувалася з однолітками, а її братик ще не до кінця розумів, чому вони більше не можуть повернутися додому. Напруга зростала.


Однак все змінилося, коли до села приїхала мобільна бригада фасилітаторок ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”, які працюють у співпраці з @Save the Children за підтримки Європейського союзу.


Наша команда фасилітаторів привезла з собою програми Heart та Team Up, створені спеціально для дітей, які постраждали від війни. Вони організовували колективні ігри, вправи на емоційну взаємодію, і проводили заняття, які допомагали дітям знову знайти зв’язок з іншими. Марійка*, хоч і спочатку була скептично налаштована, поступово почала долучатися до активностей та розваг. Вона зацікавилася іграми, почала висловлювати свої емоції та потроху відкриватися іншим.


З кожним заняттям дівчинка ставала все більш відкритою. Вона почала сміятися, активно брати участь у спільних іграх, і нарешті — знайшла подругу. Тепер вони нерозлучні: разом приходять на заняття, проводять час після них, а у вільний час відвідують одна одну в гостях. Участь у програмі дала Марійці* не лише нових друзів, але й відчуття належності до спільноти.


Для її мами, яка переживала за психологічний стан дітей, ці зміни стали справжнім полегшенням. Вона зізналася, що бачити, як діти знову стають щасливими і знаходять підтримку в нових друзях, — це найбільший подарунок у такий важкий час. 


Важливо створювати безпечний простір для дітей, їх спілкування, навчання та  соціалізації. Завдяки таким ініціативам, діти, які пережили війну, можуть знову знайти радість у житті, нові можливості і головне — справжніх друзів.


Підготувала,

Діана Селецька, фасилітаторка мобільної бригади ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”


Ім’я героя історії змінено в цілях безпеки. 

Фото ілюстративне.

#EUHumanitarianAid  @ec.humanitarian.aid


Дописати коментар

0 Коментарі