Топ 🔟 порад від нашої психологині Інни Корміленко: як не з’їхати з глузду під час тривалої війни.


Отже, поїхали!


⭐ Не бійтеся сміятися, навіть коли знову забули вимкнути плиту.

Вибухи та сирени — це не найкращий фон для звичайного дня або ночі. Але якщо ви таки змогли піднятися після ночі з війною в небі - це вже ваша перемога. І навіть якщо плиту не вимкнули - не картайте себе. Краще придумайте якийсь жарт на цю тему. Наприклад, «О, вогонь надії не затухає в моїй квартирі ніколи», або «…конфоркою, мабуть, не опалиш всього житла, треба переходити на альтернативне паливо…»

Сміх – це найкраща терапія - швидка і безкоштовна! 


⭐ Спільнота – це наша суперсила.

Не намагайтеся бути героєм сам на сам з усім світом. Люди, які поряд — це вже привід для радості. Так, наприклад,  ми раз на місяць зустрічаємося жіночим клубом «ЩасливаЯ», щоб відчути дух однодумців та побути серед своїх. І ви залишайтеся в контакті з рідними, друзями, сусідами тощо. Часом один погляд може означати більше, ніж тисячі слів.


⭐ Робіть перерви на день без новин! Це мега важливо!

Іноді краще просто вимкнути телевізор і смартфон. Нікому не потрібно знати всі новини на світі. Дайте собі пів години (а краще годину!) просто для себе: приберіть, помалюйте, погуляйте, а може й нічого не робіть, просто «поваляйтеся» у ліжку  — і це теж ок. Рекомендую щодня обмежитися 15 хвилинним моніторингом новин. А раз на тиждень - жити життям без гаджетів. Це неймовірна практика, яка позитивно впливає на ментальне здоровʼя і робить «клінінг думок». 


⭐ Залишайте місце для щастя навіть у темні часи.

Щастя не завжди в розмірі перемоги. Хоча ми цього хочемо найбільше за все. Не варто забувати, що воно в маленьких радощах: вранці знову живий, котик на колінах, а на обід улюблений борщ. Не соромтесь радіти дрібницям! Цьому треба вчитися щодня - помічати маленькі радощі навколо!


⭐ Виділіть час для “відключення”. 

Не вийшло поїхати в Іспанію — поїдьте хоча б на пів години у свої думки без цього всього. Подумайте, як би ви хотіли повести час і відпочити. Де хочете побувати, що спробувати та кого почути, коли війна закінчиться. І це вже трохи підтримка для вашої психіки. Коли ви уявляєте й проживаєте емоції, мозок сприймає це як реальність. Отже, він думає, що ви на відпочинку і починає вироблятися гормони, які відповідають за радість.


⭐ Тренуйте свою уяву!

Війна триває, але вам важливо не дозволяти їй ставати вашою єдиною реальністю. Влаштуйте собі “походи в інші світи”: книги, фільми, серіали (не тільки про війну). Чим більше захоплюючих сюжетів у вас в голові, тим менше місця для тривог. І тим більше ви стаєте собі другом і самопідтримкою. 


⭐ Фізичні вправи – запорука ментального здоров’я! 

Знаєте, скільки стресу можна зняти, просто вийшовши на прогулянку або зробивши пару розтяжок вдома? Це не тільки корисно для тіла, а й для розуму. Вставте у день хоча б 10 хвилин активності — і відчуєте, як можна жити трохи легше. 


⭐ Бережіть свою креативність!

Пам’ятаєте, як ви любили малювати або робити щось своїми руками? Відкрийте свої старі хобі! Зробіть картину з камінців, напишіть лист, пограйте на гітарі або спробуйте в’язати носки. Все це піднімає настрій і допомагає не застрягнути в сірій буденності. 


⭐ Слухайте музику — вона вчить бути живими!

Музика — це не просто набір звуків. Це те, що може заспокоїти, підняти настрій чи навіть дати сили для наступного дня. Створіть собі плейліст для будь-якого настрою: від затишної ліричної музики до бадьорих хітів для зарядки.


⭐ Не бійтеся просити про допомогу

Життя на війні — це не просто фізичний, а й емоційний виклик. Якщо відчуваєте, що на межі, зверніться за допомогою. Це нормально — не бути завжди сильним. Психологічна підтримка – це не слабкість, а мудрість. Ви не самі в цьому світі!


Так що пам’ятайте: війна не повинна забрати у вас здатність бути людьми, можливість  сміятися, мріяти і знаходити красу в кожному дні. Бережіть себе і своїх близьких!


🟦Нагадуємо, що жінки та дівчата з громад Херсонщини можуть отримати безкоштовну психологічну консультацію за номером: +38(066) 999-01-42.


Дописати коментар

0 Коментарі