Підсумки психологічної роботи у квітні: турбота, підтримка, ресурс…
У квітні Інна Корміленко, психологиня ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”, провела для жінок та дівчат серію зустрічей, які стали місцем відновлення, підтримки та внутрішньої тиші.
🗨️“Цього місяця ми підготували багато новинок для наших учасниць. Пропонували нові техніки та підходи, використовували різні матеріали у зустрічах з арттерапевтичним компонентом, дарували подарунки та отримували приємні відгуки. Радію, що в нас почали формуватися нові групи, доєднуються нові обличчя і формуються міцні дружні зв’язки”, - розповідає Інна Корміленко, психологиня.
📸Ділимось з вами чудовими фото та спогадами про зустрічі:
🔸 «Ліплю себе» — психологічна зустріч з арттерапевтичною компонентою.
Глина, легка музика, неквапні розмови, усвідомлені дії й спокійне дихання. Через дотик, звук і матерію жінки та дівчата відкривали себе заново — відчували дотики, відновлювали контакт з тілом, зменшуючи тривожність.
🗨️«Я не думала, що глина може так заспокоювати. Спершу просто крутила її в руках, не маючи ніякої мети. А потім моя фігурка почала сама складатися, коли я «пішла за руками», як порадила психолог. Це була не просто фігура — це була я: змучена, але жива. Ця тиша і ніжність — те, чого мені давно бракувало», - ділиться враженнями учасниця зустрічі Олена.
🔸 Майстер-класи «Подушка-обіймашка»
Наша Інна встигла провести два майстер-класи. Він не потребував спеціальних навичок, тож кожна учасниця змогла вільно творити у своєму ритмі. Жінки та дівчата жартували, порівнювали захід із українськими вечорницями. Дякували одна одній та хизувалися готовими виробами, фотографувалися і посміхалися.
🗨️«Мені здавалося, що я тут нового чи цікавого побачу?…А виявилося, що творчість тааак заспокоює… Йду, як дитина: радісна і з посмішкою. А ще – з другом», - показуючи подушку, розповідає одна з учасниць зустрічі.
🔸Серія зустрічей «Між нами»
За квітень встигли сформувати дві групи в Білозерській та Чорнобаївській громаді, кожна з яких візьме участь у п’яти тематичних сесіях.
«Між нами» — психосоціальна інтервенція на рівні громади, яка спрямована на покращення соціальної підтримки, безпеки та психосоціального благополуччя жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. Курс адаптований до потреб українських жінок та дівчат, які постраждали від збройного конфлікту.
🔸 Онлайн-зустріч «Як перестати себе знецінювати»
Під час заходу обговорили з учасницями вплив дитячого досвіду, травматичних подій, соціальних ролей на формування внутрішнього критика, а також зробили вправи, які допомагають почати чути себе по-іншому: з повагою, м’якістю, прийняттям.
🗨️ «Я зараз далеко від дому, і ця зустріч була для мене ковтком теплоти. Було так приємно почути рідну мову, відчути спільність із жінками з мого регіону. Практика візуалізації була глибока — я навіть не очікувала. Дуже цінний досвід, дякую за це!», - говорить учасниця Алла.
🗨️ «Для мене ця зустріч була дуже важливою. Я вперше дозволила собі глибше подивитись на ті думки, які зазвичай звучать у моїй голові. Стало зрозуміло, звідки йде критика, і що це не я — це досвід скоріше батьків, який я досі сприймаю за свій. Дуже допомогли вправи, особливо “фраза дня” — я тепер часто повторюю собі:“Це має значення”. Дякую!», - ділиться учасниця Олена.
Кожна зустріч — це можливість бути поруч, підтримати та дати сили! Рухаємося далі і запрошуємо скористатися можливістю покращити ментальне здоров’я!
📍Нагадуємо, що ви можете отримати безкоштовні психологічні консультації за телефоном підтримки: (066) 999-01-42
🟦 Безкоштовну психосоціальну допомогу надає ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” в рамках проєкту, що реалізовується HIAS Ukraine, за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Дописати коментар
0 Коментарі