Червень подій: активності для жінок і дівчат від команди #БЦРР
Команда ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” активно продовжує працювати над підтримкою жінок та дівчат в громадах Херсонщини. Ми проводимо зустрічі з експертками, групові заняття, тренінги та індивідуальні консультації, створюючи безпечний простір для розвитку, емоційної підтримки та зміцнення стійкості кожної та кожного. Ділимося лише шматочком роботи нашої команди:
🔸Фасилітаторки Інна Корміленко та Діана Селецька зібрали вже другу групу жінок та дівчат в Білозерці, які проходять курс “Між нами”. Він складається з 5 сесій під час яких група формує власні правила та коло безпеки, оцінює негаразди і їх вплив на психологічний добробут, посилює соціальну підтримку та безпекові ресурси громади.
“Ця зустріч залишила в мені відчуття глибокого тепла. Вправи були дуже різні, але кожна відкривала щось важливе: і про себе, і про інших. У «Трьох кутах» я вперше наважилася озвучити свою думку, навіть якщо вона не збігалася з думками інших — і мене прийняли, не осудили. Момент тиші й дихання під час вправи «Проявляємо доброту до себе» — це було наче обійми для душі”, - поділилась одна з учасниць.
🔸Учасниці Клубу для жінок в Миролюбівці вже відвідали 8 запланованих занять. Наші фасилітаторки нагадують, що добро до себе - не розкіш, а необхідність. Заохочуємо практикувати маленькі акти самопідтримки: погладити себе по плечу, дозволити собі відпочити, прислухатись до тіла — і не зраджувати себе.
“Мене особливо вразила вправа з циклом насильства — вона допомогла усвідомити власні переживання і страхи. Обговорення «тривожної валізки» відкрило багато нового і практичного. Вперше я збирала її на початку війни, а сьогодні здивувало, що її потрібно мати просто на випадок насильства чи іншої небезпеки”, - поділилась учасниця.
🔸В Киселівці в Клубі для дівчат теж відбулося ряд зустрічей. Тут в колі однолітків дівчата дізнались багато корисної інформації про емоції та стрес, навчились розв’язувати конфлікти та комунікувати з дорослими, проаналізували життєві сценарії та ризики. Крім знань, учасниці отримали коло підтримки та вірних подруг.
“Продовжуйте вчитися розпізнавати свої почуття і говорити про них із близькими та друзями - це допоможе уникати накопичення негативу. Тренуйте дихальні вправи і короткі паузи, коли відчуваєте напругу чи гнів. Практикуйте переконливе спілкування з батьками: обирайте правильний час, будьте спокійними і висловлюйте свої думки чітко та ввічливо. Пам’ятайте, що всі почуття важливі, і розуміння їх допомагає краще піклуватися про себе. Якщо виникають складні ситуації, звертайтеся за підтримкою до вчителів, психологів чи довірених дорослих”, - порадила психологиня Інна Корміленко
🔸Жіночий клуб #ЩасливаЯ знову зібрав нас на онлайн-зустріч із психологинею Лідією Дібровою - і це було більше, ніж просто розмова про стрес, це була турбота про себе, свій стан і здоров’я.
“Тепер "бий/біжи/замри" - не просто набір слів, а зрозумілі реакції мого організму. Коли ти знаєш, що з тобою відбувається - страх та стрес вже не такі сильні. Буду працювати над своїм “вікном толерантності” - маю кілька класних методик від пані Лідії: “обійми”, “метелик” - це якась магія, дієва магія!” - розповідає Олександра, учасниця зустрічі.
🔸Разом із запрошеною психологинею та сексологинею Юлією Короцінською в онлайн форматі говорили про стосунки і вплив на них війни. Стосунки - це не лише слова чи фізична близькість, а щоденні маленькі кроки, які створюють спільний простір довіри й тепла.
“Дуже важливими буди додаткові питання від психологині під час практичної вправи. Я їх забрала з собою для обдумування. Зафіксувала собі, що коли не вистачає часу набутися разом, треба звернути увагу на якість цього часу. Я по іншому подивилась на наші ритуали з чоловіком і їх важливість”, - розповідає Людмила, учасниця зустрічі.
Нагадуємо, що ви можете отримати безкоштовні психологічні консультації за телефоном підтримки: (066) 999-01-42
🟦Безкоштовну психосоціальну допомогу надає ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” в рамках проєкту, що реалізовується HIAS Ukraine, за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) — гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Дописати коментар
0 Коментарі