Пенсії багатодітним: кому перерахують

До Білозерського офісу Мережі правового розвитку 13 червня звернулася мешканка Білозерського району села Кізомис з проханням розяснити їй норму законодавства щодо перерахунку пенсії жінкам, які народили та виховали четверо дітей.
Юрист Офісу при ГО “Білозерського центру регіонального розвитку” В’ячеслав Лях роз’яснив, що відповідно до Постанови Правління пенсійного фонду України 07 липня 2014 року № 13-1 «Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” перерахунок можливий при призначеннi пенсiй:
  • жiнкам, якi народили п’ятеро або бiльше дiтей i виховали їх до шестирiчного вiку
  • матерям iнвалiдiв з дитинства, якi виховали їх до шестирiчного вiку,
  • у разi вiдсутностi матерi або за її згодою, чоловiкам, якi здiйснювали виховання п’ятьох або бiльше дiтей чи дитини-iнвалiда.
Факт народження дитини встановлюється на пiдставi свiдоцтва про народження, а її виховання до зазначеного вiку — на пiдставi свiдоцтва про народження чи паспорта дитини. У разi смертi дитини подається свiдоцтво про смерть.
Відповідно до вимог чинного законодавства сімї, які народили та виховали четверо та менше дітей, не мають права для нового обчислення розміру пенсії.

Дописати коментар

0 Коментарі