Чоловік не оплачуватиме компослуги за колишню співмешканку


Житель Білозерщини прописав у своєму будинку співмешканку. Однак стосунки не склалися, жінка зібрала речі й пішла, не знявшись з реєстрації. Майже три роки чоловікові довелося оплачувати комунальні послуги за уявну мешканку. Далі так продовжуватися не могло – тарифи ростуть, а статки, на жаль, ні. Та й чому власник мав віддавати гроші за людину, яка вже давно користувалася комунальними послугами в іншому місці. На жаль, самостійно питання з випискою колишньої чоловік вирішити не міг. Юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях порекомендував йому звернутися до суду, допоміг зібрати необхідні докази та документи, склав позов із законодавчим обґрунтуванням. Суд визнав, що жінка втратила право користуватися житлом колишнього співмешканця.

До офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся житель Білозерського району Херсонської області Олександр Макаревич*.

Розповів, що в 2013 році він прописав у своєму будинку співмешканку. Та стосунки, на жаль, не склалися. Жінка виселилася у 2015 році, але не виписалася. Майже три роки поспіль чоловіку доводиться оплачувати компослуги за уявну жительку.

Самостійно без згоди жінки зняти її з реєстрації пан Олександр не зміг, тому звернувся за безоплатною юридичною консультацією до Білозерського офісу Мережі правового розвитку. Юрист організації В’ячеслав Лях порекомендував відвідувачу йти до суду, допоміг скласти позов та зібрати необхідні докази.

Документи, які направили для розгляду справи у суді:
договір купівлі-продажу будинку від 2009 року,
витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно 2009 року.

Згідно з цими двома документами, Олександр Макаревич є власником будинку.
акт обстеження депутата від 2018 року,
копії домової книги,
довідки сільської ради від 2018 року.

Відповідно до вказаних документів, жінка зареєстрована у помешканні, що належить Олександру Макаревичу, але фактично там не живе з 2015 року.

Суд виніс рішення на користь чоловіка та визнав, що колишня співмешканка втратила право користуватися його житлом.

“Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в судовому засіданні надано достатньо доказів того, що відповідач, більше як шість місяців не проживає за місцем реєстрації, має інше фактичне місце проживання. Підстав для збереження за нею житлового приміщення, передбачених ст. 71 ЖК України, немає. Реєстрація відповідача… є перешкодою у здійсненні позивачем права користування та розпорядження своїм майном, тому позов підлягає задоволенню”, – йдеться у рішенні суду.

Коментар юриста

Згідно зі ст. 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Також, статтею 71 Житлового кодексу визначено, що жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім’ї понад шість місяців у випадках тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв’язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, – протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Дописати коментар

0 Коментарі