Громадські активісти Півдня України покращили організаційні спроможності та спланували нові ініціативи


Регіональні ресурсні центри для неурядового сектору, які працюють в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, завершили навчально-практичну програму з організаційного розвитку у сфері громадської діяльності. На базі кожного центру, було проведено по три практичних тренінги з розробки та управління проєктами, фандрейзингу та комунікації. Всього навчальною програмою з 9 тренінгів було охоплено 182 учасники, з яких більшість жінки. Близько 80% учасників та учасниць  навчання - це активісти, волонтери та активні мешканці, які лише починають проєктну діяльність в неурядовому секторі. За результатами навчання, вдалось розробити декілька концепцій місцевих громадських ініціатив, для яких спільно з експертами ресурсних центрів триває пошук ресурсів.

 25, 26 та 27 червня 2024 року навчальну програму організував Ренійський ресурсний центр, який працює в південних громадах Одеської області. Протягом трьох днів, в м. Татарбунари, учасники та учасниці навчальної програми опановували базові елементи проєктної діяльності - від підготовки проєктної заявки та пошуку фінансування до операційного впровадження діяльності та комунікації. Всього участь у навчальній програмі в Одеській області прийняли 63 учасники, з яких 38 жінок. Окрім формалізованих спільнот (ГО «Правозахист», ГО «Бахтало», БФ «Еммануїл», ГО «Слово віри», Рада ВПО), були індивідуальні активісти з різних сфер - волонтери, екоактивісти, зоозахисники, учасники соціальних та безпекових ініціатив. Як відзначила учасниця усіх трьох тренінгів, екологічна активістка Альбіна Витовтова: «Тренінги для мене не є новиною, але ця програма запам’ятається надовго, адже всі учасники спільно працювали та кожен вніс щось своє, нове».

 В Херсонській області, Білозерський ресурсний центр організував тренінги в с. Миролюбівка Білозерської громади 17 та 24 травня, а також 5 червня 2024 року. Розробка та управління проєктами, фандрейзинг, комунікації та стандарти доброчесності в неурядовому секторі - такою була тематика навчання. Всього в тренінгах взяла участь 61 жінка з Білозерської, Чорнобаївської та Музиківської громад. Це були громадські активістки, волонтерки, вчительки та працівниці старостатів, які також займаються волонтерською та громадською діяльністю. «Приємно працювати з активними вмотивованими жінками, які відкриті до навчання та готові бути причетними до позитивних змін у своїх громадах. Учасниці були активними, рішучими, впитували інформацію, аналізували її та приміряли на власні громади. Я сподіваюся, що отримані знання все-таки будуть застосовані учасницями під час реалізації власних ініціатив», - зазначила Катерина Оксенюк, представниця ресурсного центру та менеджерка проєктів ГО «Білозерський центр регіонального розвитку».

 Для представників неурядового сектору Миколаївської області, було організовано в м. Вознесенську три тренінги з організаційного розвитку - 15, 17 та 30 травня 2024 року. За запитом громадських активістів та партнерських органів місцевої влади, два тренінги були присвячені підготовці та управління проєктами включно з питаннями фандрейзингу, один тренінг стосувався комунікацій та стандартів доброчесності для громадського сектору. Всього в тренінгах взяли участь 58 учасників, з яких 49 жінок. Частина учасників навчання представляла органи місцевої влади. Їх зацікавленість у такому навчанні має два аспекти - з одного боку, вони мають активну громадську позицію та бачення розвитку громади як активні мешканці. З іншого боку, як представники місцевої влади часто самі готують та впроваджують проєкти різних донорських організацій або виступають партнерами в спільних ініціативах. Як відзначила представниця ГО «АРТА» Тетяна Овчаренко: «Дякуємо за можливість навчатись. Наша команда вперше має виграний проєкт і після підписання угоди ми розгубились, що робити далі, з чого починати та чим завершувати. Даний тренінг стався з нами дуже вчасно і був дуже корисним. Тепер вперед до реалізації».

 


 За відгуками учасників навчання, місцевий неурядовий сектор в умовах викликів повномасштабної війни особливо потребує навчального та експертного супроводу з питань пошуку ресурсів та реалізації проєктів. Зокрема, на цьому наголосив ромський активіст з Одещини Олександр Карай. Більша частина учасників та учасниць навчання взяли участь у всіх трьох тренінгах, що дозволило розробити декілька проєктів громадських ініціатив включно з планом комунікації та пошуку ресурсів. Підсумовуючи своє бачення результатів навчання, активіст Павло Головатий з Одеської області зазначив: «Усі без винятку ідеї, які з’явились та були опрацьовані під час тренінгів, можуть стати основою для спільних проєктів громадських активістів, місцевої влади та бізнесу». Так, зоозахисник та ветеринарний лікар з Одеської області Василь Чобану спільно з однодумцями розробив концепцію для пошуку інвесторів з будівництва переробного заводу для промислових відходів та залишків життєдіяльності тваринницьких ферм.

 Громадська активістка з Чорнобаївської громади на Херсонщині Наталія Байк за результатами навчання вже встигла підготувати та подати свій перший креативний проєкт. «Я була учасницею всіх трьох тренінгів. Я буквально «прожила» життєвий цикл проєкту, дізналась як інтегрувати свою ідею в проєкт, яким чином можна залучати кошти та інші ресурси для реалізації проєкту та як якісна комунікація впливає на результат реалізації проєкту. Робота тренерів та власний досвід в реалізації проєктів підштовхнули мене до написання свого першого самостійного проєкту. Я підготувала проєкт «Спортивний майданчик з вуличними тренажерами в селі Киселівка» та подала на конкурс мінігрантів від ПРООН за напрямком «Соціальна згуртованість», який на даний час знаходиться на розгляді. Дуже сподіваюсь, що він отримає фінансування».

 

Для отримання правової, інформаційної, навчальної та експертної допомоги з питань діяльності неурядових організацій, громадських активістів та волонтерів, звертайтесь до координаторок ресурсних центрів:

  Ренійський ресурсний центр, Одеська область (працює на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр»): Марія Пісковець, 0689213861, mpiskovec64@gmail.com

  Вознесенський ресурсний центр, Миколаївська область (працює на базі громадської організації «Агентство економічного розвитку»): Вікторія Савчук, 0665043006, savchuk@aer.net.ua

  Білозерський ресурсний центр, Херсонська область (працює на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку»): Катерина Оксенюк, 0950874860,  bilozerka.center@gmail.com

*   *   *

Регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот створені та працюють як інституційні осередки розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівні, в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України

Дописати коментар

0 Коментарі