"Оскар" бюджетної прозорості вручили містам та об'єднаним громадам
"Кришталь року" - це перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість згідно з оцінюванням за міжнародно визнаною методологією, розробленою і визнаною консорціумом міжнародних та українських організацій, які працюють над підвищенням якості урядування і фінансового управління. Всіх номінантів було оцінено за 34 критеріями. Усього в оцінюванні взяли участь 50 об’єднаних громад та 37 міст. 

Місто Дрогобич та Баштанська об’єднана громада стали переможцями рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед українських обʼєднаних громад та міст. Переможцями в інших номінаціях стали: Шумська об’єднана громада (Найкращий бюджет для громадян), Вінниця (Найпрозоріше оприлюднення бюджетних даних в машиночитному форматі), Луцьк (Найпрозоріші комунальні підприємства), Львів (Найбільш відкриті видатки), Чернівці (За відкритість бюджетної інформації у місті), Суми (Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу в місті), Скалатська об’єднана громада (Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в об’єднаній територіальній громаді).


Як зазначив координатор Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Анатолій Бойко, "Індекс бюджетної прозорості є простим у розумінні, базується на математичній моделі, може виводитись щороку, а результати оцінювання є повністю підтвердними, щоб кожен міг бачити, що кожна оцінка виставлена обгрунтовано. Кожен етап бюджетного процесу ми розглядаємо через призму трьох параметрів - це відкритість інформації, прозорість рішень, використання інновативних практик. Хочу підкреслити, що це тільки перше подібне оцінювання. водночас воно точно не є останнім, оскільки ми бачимо потребу та плануємо продовжувати його в майбутньому. І я щиро вірю, що з кожним роком оцінювання бюджетної прозорості показуватиме, як наші міста та села наближаються до учасницького управління коштами та максимальної прозорості бюджетного процесу, при якій кожен бачить, що його податки працюють на розвиток громади."
“Це робота, яка проведена величезною командою. І те, що ми сьогодні маємо таких номінантів – це надзвичайно важливо для України. Починається новий етап, який повинен дати можливість представникам місцевого самоврядування з одного боку – бути відкритими перед своїми громадами, залучати їх до роботи. З іншого боку – активізувати роботу і підвищити довіру до місцевої влади”, – зазначив В’ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
 
“Кожен з вас залучений до кращих закордонних практик (про які ви знаєте краще за мене) з управління бюджетом. Ми аплодуємо вашій ініціативі, вашій креативності та вашій сміливості, особливо тим, хто робить це вперше. Напевно, усі з вас роблять це вперше. І я думаю, це потребує стійкості та сили волі. Тож ми, від імені Агентства (USAID) та посольства США в Україні, пишаємося тим, що маємо можливість підтримувати вас у залученні громадян до вирішення, як витрачати кошти громади”, – сказала Марі Йованович, Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні.

Музиківська ОТГ за результатами оцінювання індексу прозорості місцевих бюджетів зайняла 11 місце з 24. Рівень прозорості місцевого бюджету Музиківської ОТГ дорівнює 21%, що свідчить про задовільний рівень.


На фото зліва направо: експертка громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!", голова громадської організації "Білозерський центр регіонального розвитку" Елла Петренко; начальник фінансового департаменту Музиківської сільської ради Євген Зіновік


На фото зліва направо: заступниця сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорівської сільської ради Таміла Зозулінська, головний бухгалтер Григорівської сільської ради Людмила Островська, експертка громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!", голова громадської організації "Білозерський центр регіонального розвитку" Елла Петренко
Дописати коментар

0 Коментарі