Як оформити земельну ділянку на новими правилами реєстрації


Чи вважаються чинними державні акти на землю старого зразка без кадастрових номерів, і що потрібно зробити їх власникам для засвідчення права власності на земельні ділянки, зазначені в державних актах? З таким питанням до Білозерського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся пан Андрій з Херсонщини. Роз’яснення подає юрист Офісу В’ячеслав Лях.

Починаючи з 2016 року, в Україні змінені правила реєстрації права власності на землю. Якщо раніше на земельну ділянку видавалися свідоцтво про реєстрацію або державний акт на землю, то зараз для підтвердження володіння ділянкою достатньо виписки з Держреєстру прав.

Статтею 58 Конституції України визначається, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі. Отже, державні акти на сьогодні чинні.

Пунктом 2 розділу VІІ Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначається, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Від 01.01.2013 року державний акт на право власності на земельну ділянку не видається, замість нього новому власнику на підтвердження виникнення у громадянина права на земельну ділянку необхідно зареєструвати своє право власності в Державному реєстрі прав та отримати свідоцтво про право власності на ділянку.

Що робити і куди звертатися

Для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру(проведення державної реєстрації) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Після реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі і отримання витягів про земельну ділянку слід звернутися до структурного підрозділу Державної реєстраційної служби України (районний реєстраційний відділ) за місцем знаходження земельної ділянки для проведення державної реєстрації прав власності на земельні ділянки, які зазначені в державному акті.

За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на кожну земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права.

Зазначені витяги разом із державним актом будуть засвідчувати право власності на земельні ділянки.

Навіщо оформлювати право власностіБез документа, який підтверджує право володіння ділянкою, неможливо землю продати, передати у спадщину, розпочати на ній будівництво.

Які документи* потрібні для оформлення права власності на землю
  1. Паспорт власника.
  2. Ідентифікаційний код.
  3. Виписка з кадастру.
  4. Правовстановлюючий документ (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про отримання спадщини).
  5. Рішення органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про відведення землі – при відведенні у приватну власність земель державної або комунальної власності.
  6. Копія втраченого державного акта – якщо право власності реєструвалося до 2013 року і документ був загублений.
  7. Документ про право власності на ділянки, які об’єднуються або розділяються.
  8. Квитанція про сплату адмінзбору або документ, який надає право на звільнення від нього.
*Пакет документів може відрізнятися залежно від підстави реєстрації прав власності та інших нюансів.

Дописати коментар

0 Коментарі