З ким із батьків дитина живе, той і отримує на неї аліментиПісля того, як подружжя з Херсонщини розлучилося, їхні спільні діти жили спершу з татом. Батько подав до суду, і за його рішенням аліменти виплачувала мати. Але після того, як діти переїхали до неї на постійне проживання і повне утримання, тато продовжував отримувати виплати на себе і «ділитися» не поспішав. Виправити ситуацію допомогли у Білозерському офісі Мережі правового розвитку.

Пані Катерина звернулася до юристів Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» з проханням допомогти звільнитися від сплати аліментів. Пояснила, що після того, як вона розлучилася зі своїм чоловіком, діти спочатку жили разом із батьком. Той звернувся до суду з заявою про стягнення з матері аліментів на утримання дітей. Суд тоді виніс рішення на користь тата. Але через деякий час діти переїхали жити до матері, а стягнення аліментів на користь батька не припинилося. Тому певний час пані Катерина була змушена сплачувати аліменти екс-чоловіку, в той час, коли діти мешкали разом із нею та перебували на її повному утриманні.

Юрист Білозерського офісу В’ячеслав Лях пояснив жінці, що зміна місця проживання дитини є підставою для звільнення від сплати аліментів та покладення такого обов’язку на батька. 

Він підготував до суду позов про звільнення від сплати аліментів та стягнення аліментів на утримання дитини. В позовній заяві юрист у відзначив, що за змістом ст.180 Сімейного кодексу (СК) України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 179 СК України передбачено, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім`я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.

За змістом ст.181 СК України, аліментами є кошти на утримання дитини, які присуджуються за рішенням суду до стягнення з одного з батьків дитини на користь того з батьків, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч.2 ст.197 СК України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв`язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Зважаючи на викладені обставини, додані докази та повне законодавче обґрунтування обставин справи, суд задовольнив позов* та звільнив пані Катерину від сплати аліментів, а також призначив стягнення аліментів на утримання дітей на її користь. Тож, тепер аліменти сплачуватиме батько.

*Посилання на рішення суду у єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82520736


Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Дописати коментар

0 Коментарі