безоплатна правова допомога
В останній день зими мобільна бригада консультувала в Софіївці і Томиній Балці
28 лютого мобільна бригада у складі юриста та психолога завітали до Софіївки Станіславської громади та Томиної Балки Білозерської громади. Цей день як і попередні був дуже тривожним. Люди зі страхом очікували річницю повномасштабного вторгнення в Україну, чекали провокацій і збільшення інтенсивності обстрілів. Плюс до очікувань додається психологічне переосмислення втраченого спокою, щасливого життя та часу. Збільшення частоти обстрілів в прифронтових громадах таки відбулося, є постраждалі. В Білозерці люди не виходять з домівок, намагаються уникати людних місць, виходять в центр селища лише за необхідності.
Попри невпевненість та страх обстрілів наша мобільна бригада не могла скасувати вже анонсований та довго очікуваний виїзд. І в Софіївці, і в Томиній балці наші спеціалісти мали досить багато клієнтів на консультування, але додатково інформували про можливість отримати поради за телефонами гарячих ліній:
📞Психологічна допомога - (066) 999-01-42
📞Юридична допомога - (050) 999-01-42
📞Гуманітарна допомога - (066) 999-01-43
Крім розповсюдження номерів телефонів через мобільні мережі, оприлюднення їх в місцевій газеті “Придніпровська зірка” команда проєкту поширює друковані візитівки, які зручно покласти до гаманця та зберегти до критичної ситуації чи готовності до спілкування.
В обох селах наших спеціалістів прийняли тепло та затишно. Люди відкриті до спілкування, не шкодують посмішок, привітні та щирі. Вже не так соромляться спілкуватись з психологинею Інною Корміленко та з кожним разом знаходять нові питання, що потребують правових порад від юристки Антоніни Тищенко.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgp1tVkxheoXJO0yC419agK07v1Txi34lj2zcGPEluaze_wGjx4w9CEzHGsWygVCeNnsneFusFrWgZwNakfqJMjFzUBUwK4jeyUkWuq1At9lKmkS-I5sZaAeX3BzDJ3KEnRHtBjCq3hKp-OZ4CNYg_QDosI4ymH3uJ8q065GJRzxUCOzntYHkZVtfE/s320/2.png)
Під час виїзду надано юридичні консультації щодо відновлення втраченої трудової книжки, порядку звернення про відновлення втрачених банківських карток, порушення кримінальної справи у зв'язку з надходженням погроз фізичною розправою та щодо сплати комунальних послуг. Питання щодо порядку сплати комунальних послуг турбують людей найбільше, під час кожного виїзду їх озвучують і турбуються чи не відключать світло через борги, які накопились за час окупації та воєнного часу. Антоніна Тищенко вже підготувала консультацію з цього приводу, яку опублікували на інформаційному порталі Білозерка.Інфо тож читайте та не нервуйте.
Величезну роботу при виїздах бригади проводить наша натхненна психологиня Інна Корміленко. Вона не лише проводить майстер-класи та індивідуальні консультації, вона популяризує терапію та нормалізує опрацювання проблем з психологом. Якщо у минулі приїзди мобільної групи люди спостерігали і тільки одиниці наважилися адресувати свої питання до психологині, то сьогодні - охочих вишикувалася черга. Поки тривали консультації з одними, за дверима люди ділилися один з одним своїми острахами, турботами і думками "Чи варто відвідувати психолога?" Добре, що ця тема вже не така табуйована і є буденною нормою наших життів.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhvJxaA_MnQumzEKqeg_dqTq5ip15yzbY0ZBv4uyCIcQ_5wUCDDSj00OqcxMEdweFDblY6AqQZTqBHnlBj1BX5APnecHHEZZhROKXHLfzxf-Fxr5wl8FLxsMEpSDTdYUhZS-d69arWRDvueNa2PY0GRAxnskR5FVWfaSTVD0vDL_vdH3BKjOoQgNg/s320/%D0%94%D0%BB%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%83%20%D1%96%20%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%83%20(8).png)
Час катастрофічно швидко плинув. Охочі ще залишались, тому пані Інна наголошує про можливість отримати консультацію телефоном. Це дозволяє швидко та оперативно отримати необхідну послугу в комфортних для себе умовах. Заварив смачний чай, сів в улюблене крісло і починаєш пропрацьовувати необхідні питання зі спеціалістом.
Запити були різні, але більшість стосувалися відновленню або покращенню стосунків з рідними, колегами, родичами, сусідами, односельцями тощо. Питали з приводу того, як себе поводити і що робити, щоб спілкування було легким і комфортним для всіх сторін. Наша психологиня поділилась з нами частиною питань з якими до неї звертались останнім часом, щоб читачі розуміли, що може стати причиною звернення:
✔Як побудувати гармонійні стосунки із літніми батьками, які від тебе залежать?
- Що робити із масовим осудом та наклепом, коли це ранить?
- Як реагувати на авторитарну маму, коли тобі вже 40-50-60-70 років, а вона досі керує твоїм життям?
- Як говорити із невісткою, яка каже неправду та обманює?
- Як позбутися почуття провини перед людьми?
- Що робити, коли ти піддаєшся чужому впливу?
- Що робити, якщо стосунки "тріщать"?
- Як розмовляти із чоловіком, коли він нічого не хоче і постійно лежить на дивані?
- Чи можна врятувати стосунки і повернути атмосферу довіри та гармонії, якщо чоловік хоче повернутися після розриву?
“На всі питання універсальної відповіді звісно немає, але всі воно нормальні і варті того, щоб поговорити про свої турботи з психологом. Етика не дозволяє психологам радити і нав'язувати конкретні рішення, тому працюю індивідуально і конфіденційно” - підбиває підсумки пані Інна.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-VLGDtjfjZNq1wVVgcT63HNFB1P5ZDVRT2XyI_AWrypoa5LiHh2HJbcpdfLTliKqoKPRjV_SwTB0UWNAvTNg4z7T1VnhPC5R9nK-Dz9Vf769NBX9258ZXsNyx9Uoxo7Vftq_HJ1GcB8uGYtuqNPyQaj17hplcrCYcXly-sPyryQrBt9ry6hW7B4s/s320/%D0%94%D0%BB%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%83%20%D1%96%20%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%83%20(7).png)
Час пролетів непомітно за душевними розмовами. Це був цікавий день з неймовірними емоціями. В такі села завжди хочеться повертатися, адже нас завжди там чекають!
Дописати коментар
0 Коментарі